Zdalna edukacja - wspieramy szkoły
- 12-03-2020
- AnZ
SMWI postanowiło wesprzeć polskie szkoły – a zatem przede wszystkim nauczycieli i uczniów w uruchomieniu różnorodnych form nauki online, w nauce korzystania z narzędzi i cyfrowych pomocy dydaktycznych, a także z treści edukacyjnych dostępnych w Internecie. Proponujemy pomoc w zapoznaniu się z narzędziami, aplikacjami i platformami rożnych firm dostępnych bezpłatnie. Naszą pomoc uzyskać można także bezpłatnie!
Pierwszą z ofert jest propozycja skorzystania z Office 365 dla Edukacji – wielofunkcjonalnego pakietu narzędzi, dostępnego niemal w każdej szkole, który na ogół wykorzystywany jest bardzo ekstensywnie, tylko w zakresie najprostszych funkcjonalności. A stwarza mnóstwo możliwości!
Office 365 dla Edukacji to przede wszystkim możliwość zorganizowania pracy zdalnej klasy i szkoły, bezpieczny dostęp do zasobów edukacyjnych oraz poufnych danych uczniów i nauczycieli (zgodne z RODO).
Usługi i aplikacje, które dostępne są w planie Office 365 A1 są bezpłatnie udostępniane szkołom (na przykład poczta e-mail dla każdej osoby w szkole, wirtualny dysk OneDrive, Office Online, OneNote, Microsoft Teams).
Microsoft Teams łączy w sobie elementy komunikacji i współpracy grupowej, przekazywania treści, oceniania prac uczniów oraz połączenia aplikacji edukacyjnych w jednym miejscu. Microsoft Teams to wirtualna platforma stworzona do budowania interakcji, a dzięki zastosowaniu ich funkcjonalności można w łatwo sposób przekazywać materiały dla uczniów – niezależnie od lokalizacji. Teams pomaga również administracji i nauczycielom szkoły pozostać w kontakcie i na bieżąco dzielić się informacjami. Platforma umożliwia prowadzenie lekcji on-line, naukę w zintegrowanym notesie zajęć, realizację zadań i ćwiczeń.
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PONIŻSZYMI MATERIAŁAMI:
- aka.ms/ZdalnaNauka
- #MicrosoftMówi Ucz się skąd chcesz
- przykłady, jak szkoły, które już korzystają z tego rozwiązania, zapewniły ciągłość pracy - Wellington College International oraz Gold Coast School
Jeśli uznają Państwo powyższe przykłady za adekwatne, prosimy o kontakt z Arturem Krawczykiem, tel. 502 357 587, a.krawczyk@mwi.pl - pomożemy, doradzimy, zachęcimy do eksperymentowania. Dla nas wszystkich obecna sytuacja jest bardzo wymagająca, aczkolwiek mamy nadzieję, że wspólnie możemy podjąć konkretne kroki, które pomogą nam przez ten czas.